DHKM: Co nowego?

Aktualizacja DHKM, wersja 2.17, już wkrótce pojawi się w Google Play (jak tylko sklep ją przetworzy). Tymczasem powiem Wam kilka słów na jej temat. W nowej wersji dodaliśmy fajną opcję - Dziennik zmian. Dlaczego jest taka fajna? Bo dzięki niej możecie zobaczyć jak bardzo jesteśmy leniwi ;)

Oczywiście jest to żart, produkcja aplikacji zajmuje naprawdę dużo czasu i często są to długie godziny nad kodem źródłowym oraz bazami danych. Dziennik zmian zawiera informacje o tym, co zostało zmienione w ostatnich wersjach DHKM. Niby nic, ale jednak można sprawdzić, kiedy dana funkcja została dodana.

Ah, oczywiście nie mogłoby się odbyć bez optymalizacji. Muszę przyznać, że jesteśmy tylko ludźmi. Ale nie znaczy to, że możemy powiedzieć "nie, bo nie umiem", tylko że trzeba zakasać rękawy. Ale już przechodzę do sedna - chodzi o zmiany w algorytmie StopSelect (ten od znajdowania przystanków). Udało nam się skutecznie zwiększyć dokładność algorytmu (60% przyrost). Ponadto w ciągu najbliższych kilku - kilkunastu tygodni wszystkie przystanki przejdą weryfikację lokalizacji i stanu faktycznego. Prościej - pojedziemy na każdy przystanek, tym razem z dokładniejszym sprzętem, i zapiszemy lokalizację każdego z nich. Następnie dane te zostaną przetworzone, odpowiednio przygotowane i udostępnione w postaci aktualizacji bazy przystanków. Dzięki temu DHKM będzie jeszcze dokładniejsze!

Pozdrawiam i trzymajcie za nas kciuki ;)

Tagi: dhkm aktualności aplikacje
comments powered by Disqus