Wielka aktualizacja DHKM

Dziś w DH dzień pełen wrażeń (no, przynajmniej po części). Oto i dzisiaj - 17 sierpnia 2012 roku ujrzała światło dzienne aktualizacja DHKM do wersji 3.0. Nowa wersja wnosi wiele zmian i usprawnień do aplikacji. Przede wszystkim - nasz zespół całkowicie zmienił wygląd programu. Od teraz w nagłówku widoczna jest mapa z zaznaczoną naszą obecną lokalizacją. Ponadto wyczyściliśmy wszelkie zbędne informacje, które się do tej pory pojawiały, a nie były użyteczne. Zmieniliśmy mechanizm wyświetlania danych. Dzięki temu aplikacja jest bardziej elastyczna, co widać na pierwszy rzut oka - numery linii zostały powiększone, aby były bardziej widoczne. Zmiana ta pozwoli także na rozwój w przyszłości.

Przenieśliśmy pasek informacji, znany także jako ticker. Teraz wyświetla się on tylko, kiedy dla jakiegoś przystanku istnieje informacja w systemie. Ponadto przybrał on czerwony kolor - aby informacje w nim zawarte "przykuwały wzrok". Po uruchomieniu aplikacji znajdzie się ona w trybie wiadomości - na głównym ekranie pojawią się najważniejsze informacje. Aplikacja działa w tym trybie, dopóki nie znajdzie przystanku lub nie zostanie on wybrany ręcznie. Do jednej z największych nowości możemy zaliczyć możliwość zakupienia biletów z aplikacji. Dzięki niej w szybki sposób możemy kupić bilet na autobus. Wszystko odbywa się w czterech prostych krokach (ewentualnie pięciu). Po pierwsze wybieramy bilet normalny lub ulgowy, następnie strefę, a na końcu rodzaj biletu. Jeśli wybraliśmy bilet jednorazowy, podajemy numer boczny autobusu. Ostatecznie aplikacja wygeneruje kod USSD i poprosi o potwierdzenie. Jeśli odpowiemy twierdząco, aplikacja wybierze numer telefonu. Usługę zakupu biletów obsługuje mPay i aby z niej skorzystać, należy wcześniej zarejestrować się w usłudze.

Od tej wersji aplikacja zawiera również podręcznik pomocy - będzie on aktualizowany wraz z aplikacją. Zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także wyjaśnienia obsługi niektórych funkcji. Kolejną funkcjonalnością jest możliwość zgłaszania błędów bezpośrednio z aplikacji. Jeśli zauważyliście jakąkolwiek niestabilność w działaniu aplikacji lub błąd w bazie przystanków (np. błędna lokalizacja, nazwa), możecie wybrać opcję "Zgłoś błąd" w menu. Postaramy się naprawić wszelkie usterki tak szybko, jak to możliwe.

A, właśnie... widzieliście już nową stronę DHKM?

Tagi: dhkm aktualizacja produkty
comments powered by Disqus