Update - styczeń 2013

Witamy!

Przede wszystkim - szczęśliwego nowego roku! Tak, jakby jeszcze nikt Wam nie życzył... :) Od tego roku zaczynamy (a przynajmniej postaramy się zacząć) "Update", czyli comiesięczny skrót z tego, co się wydarzyło, a także informacje na temat tego, co planujemy.

Na początek więc - planujemy pisać Update'a. Skończył się grudzień, skończył się rok 2012 i, jak się okazało, końca świata nie było. Nasza ekipa 21 grudnia przerwała na chwilę pracę, aby odliczać do końca. Zaraz po "zero" była chwila ciszy i... nic się nie stało, więc po jakiejś minucie pokładania się ze śmiechu wróciliśmy do zadań, od razu w lepszych nastrojach. :)

17 grudnia światło dzienne ujrzała nowa wersja Diabetyka dla systemu Android. Od teraz - z obsługą synchronizacji w obie strony - z i do internetu. Poza tym poprawiliśmy aplikację tak, aby działała na większej ilości urządzeń, w tym z Androidem 4.0.

W drugiej połowie grudnia DHKM nagle przestał działać. Przyczyną była zmiana formatu danych przez Białostocką Komunikację Miejską. Napisaliśmy do BKM prośbę o udostępnienie specyfikacji nowego formatu, która została przekazana do wykonawcy, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Oczywiście nie mogliśmy pozwolić na to, abyście tak długo czekali, w związku z czym wzięliśmy kogo się dało, zaopatrzyliśmy się w kilka litrów kawy i kilka pudełek pizzy i w dwa ciężkie dni (i noce) przygotowaliśmy dla Was nową, działającą wersję DHKM. Pierwsza aktualizacja wyszła 30 grudnia, następnego dnia pojawiła się kolejna, likwidująca błąd #6934, który powodował zapętlenie się i zawieszenie aplikacji (wybaczcie, 36 godzin bez snu robi swoje). I tak oto już na Sylwestra wszystko działało. Dziękujemy każdemu z Was, kto wytrwał te kilka dni i nie odinstalował niedziałającej apki.

I przyszedł Nowy Rok... Najlepszego!

Tagi: update dhkm diabetyk
comments powered by Disqus