Dlaczego warto mieć firmową stronę WWW?

W dzisiejszych czasach tradycyjne media zostają zastąpione mediami cyfrowymi, a coraz więcej ludzi informacji szuka tylko i wyłącznie w Internecie, nie zasięgając innych źródeł. Powieważ tak jest szybciej, prościej. Wystarczy wpisać lub po prostu wypowiedzieć kilka słów, żeby znaleźć odpowiedź na nasze pytania. Dostęp do informacji jest tak powszechny i szybki, jak nigdy dotąd.

Ciężko jest jednak znaleźć informację, która nie istnieje - w końcu nigdy nie została wprowadzona do zasobów globalnej sieci. Wiele firm, zwłaszcza tych mniejszych nie decyduje się na posiadanie strony internetowej, gdyż nie widzi takiej potrzeby - strona internetowa wciąż jest traktowana jako coś, co niezbędne jest dużym przedsiębiorstwom. Korzystają z tradycyjnych, często ograniczonych (np. regionalnie bądź czasowo) form reklamy, tymczasem Internet rokrocznie zjada coraz większy kawałek tortu, stając się najpopularniejszą formą docierania do klientów.

Posiadanie strony internetowej jest już niemal obowiązkiem. Rezygnując z tej formy przedstawiania się światu - rezygnujemy z wielu potencjalnych klientów, którzy informacji o firmach szukają głównie w sieci. Jeżeli wciąż z jakiegoś powodu uważasz, że nie potrzebujesz strony internetowej dla swojej firmy - pamiętaj, że Twoja konkurencja już tam jest i skutecznie przyciąga w ten sposób klientów!

Jeżeli udało mi się Cię przekonać, odpowiedz sobie na podstawowe pytanie - jaki cel ma realizować strona Twojej firmy?

Wizytówka w Sieci

Podstawowym celem każdej firmowej strony internetowej jest udzielenie informacji potencjalnemu klientowi. Powinien on móc zapoznać się z ofertą, być może osiągnięciami firmy i krótką jej historią, nie należy jednak od razu przytłoczyć go zbyt dużą ilością informacji. Strona powinna przekonać klienta do skorzystania z usług.

Jeźeli udało się skusić klienta, by skorzystał z naszych usług, będzie chciał się z nami skontaktować, najlepiej w najbardziej odpowiadający mu sposób. Strona internetowa powina zaoferować mu taką możliwość - w intuicyjny sposób powinien on móc znaleźć informacje takie, jak:

  • nazwa i logo,
  • informacje, które uwiarygodnią firmę (numery NIP i REGON),
  • kontaktowy numer telefonu,
  • adres e-mail - dzięki niemu klient skontaktuje się nawet po godzinach pracy,
  • dane adresowe (często wzbogacane o mapę z dojazdem).

W kontakcie może mu pomóc także formularz kontaktowy, który wypełni bezpośrednio na stronie.

Sprzedaż przez Internet

Jeżeli firma zajmuje się sprzedażą bądź produkcją, możemy umożliwić naszym klientom składanie zamówień przez Internet. Otwiera to naszą firmę na znacznie szerszy rynek - możemy rozpocząć sprzedaż na całą Polskę, Europę czy nawet cały świat! Dzięki sklepowi internetowemu klient może przeglądać nasz katalog produktów o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu. Sprzedaż dokonuje się automatycznie - uzyskujemy przychody bez ograniczeń takich, jak godziny zamknięcia sklepu i niezależnie od lokalizacji. Klient może dokonać płatności on-line, przy pomocy szybkiego przelewu internetowego, a sklep może sam wystawić fakturę i wysłać do kuriera informację o przesyłce.

Nowi klienci

Posiadając stronę internetową możemy liczyć na nowych klientów. Dzięki nowoczesnym formom komunikacji możemy obsłużyć znacznie więcej klientów, niż tradycyjnie - klient wysyłając nam e-mail nie otrzyma sygnału zajętości, jak w przypadku telefonu. Możemy zminimalizować niezbędny kontakt z klientem, przekazując jego obsługę systemowi informatycznemu - poprzez np. automatyczną rezerwację miejsc czy sprzedaż przez internet. 

Strona internetowa to także informacja "hej, słuchajcie, tu jest moja firma". Dzięki temu klient szybko może się dowiedzieć, jak się z nami skontaktować.

Skontaktować możesz się również z nami - chętnie pomożemy Ci w stworzeniu strony internetowej, ba, nawet zrobimy ją dla Ciebie. Oferujemy Ci naszą wiedzę i doświadczenie. Chcemy być Twoim partnerem, by pomóc Ci rozwijać Twój biznes.

To nasz pierwszy wpis z serii Biznes w Sieci. Już wkrótce pojawią się kolejne! Aby być na bieżąco, polub nas na Facebooku!
Tagi: strona_www strony_internetowe biznes_w_sieci
comments powered by Disqus