Stypendia!

Witam ponownie!

Dziś, tj. 4 września 2012 roku nasz zespół znalazł się na Uroczystym Wręczeniu Stypendiów za Innowacyjną Myśl Techniczną. Za pracę pod tytułem "Mobilny system wielopunktowej rozproszonej analizy położenia GPS wykorzystujący Wirtualny Monitor Odjazdów autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej" otrzymaliśmy stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku.

Dziękujemy!
 

Tagi: stypendia Białystok myśl techniczna osiągnięcia

Wielka aktualizacja DHKM

Dziś w DH dzień pełen wrażeń (no, przynajmniej po części). Oto i dzisiaj - 17 sierpnia 2012 roku ujrzała światło dzienne aktualizacja DHKM do wersji 3.0. Nowa wersja wnosi wiele zmian i usprawnień do aplikacji. Przede wszystkim - nasz zespół całkowicie zmienił wygląd programu. Od teraz w nagłówku widoczna jest mapa z zaznaczoną naszą obecną lokalizacją. Ponadto wyczyściliśmy wszelkie zbędne informacje, które się do tej pory pojawiały, a nie były użyteczne. Zmieniliśmy mechanizm wyświetlania danych. Dzięki temu aplikacja jest bardziej elastyczna, co widać na pierwszy rzut oka - numery linii zostały powiększone, aby były bardziej widoczne. Zmiana ta pozwoli także na rozwój w przyszłości.

Przenieśliśmy pasek informacji, znany także jako ticker. Teraz wyświetla się on tylko, kiedy dla jakiegoś przystanku istnieje informacja w systemie. Ponadto przybrał on czerwony kolor - aby informacje w nim zawarte "przykuwały wzrok". Po uruchomieniu aplikacji znajdzie się ona w trybie wiadomości - na głównym ekranie pojawią się najważniejsze informacje. Aplikacja działa w tym trybie, dopóki nie znajdzie przystanku lub nie zostanie on wybrany ręcznie. Do jednej z największych nowości możemy zaliczyć możliwość zakupienia biletów z aplikacji. Dzięki niej w szybki sposób możemy kupić bilet na autobus. Wszystko odbywa się w czterech prostych krokach (ewentualnie pięciu). Po pierwsze wybieramy bilet normalny lub ulgowy, następnie strefę, a na końcu rodzaj biletu. Jeśli wybraliśmy bilet jednorazowy, podajemy numer boczny autobusu. Ostatecznie aplikacja wygeneruje kod USSD i poprosi o potwierdzenie. Jeśli odpowiemy twierdząco, aplikacja wybierze numer telefonu. Usługę zakupu biletów obsługuje mPay i aby z niej skorzystać, należy wcześniej zarejestrować się w usłudze.

Od tej wersji aplikacja zawiera również podręcznik pomocy - będzie on aktualizowany wraz z aplikacją. Zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także wyjaśnienia obsługi niektórych funkcji. Kolejną funkcjonalnością jest możliwość zgłaszania błędów bezpośrednio z aplikacji. Jeśli zauważyliście jakąkolwiek niestabilność w działaniu aplikacji lub błąd w bazie przystanków (np. błędna lokalizacja, nazwa), możecie wybrać opcję "Zgłoś błąd" w menu. Postaramy się naprawić wszelkie usterki tak szybko, jak to możliwe.

A, właśnie... widzieliście już nową stronę DHKM?

Tagi: dhkm aktualizacja produkty

DHKM: Co nowego?

Aktualizacja DHKM, wersja 2.17, już wkrótce pojawi się w Google Play (jak tylko sklep ją przetworzy). Tymczasem powiem Wam kilka słów na jej temat. W nowej wersji dodaliśmy fajną opcję - Dziennik zmian. Dlaczego jest taka fajna? Bo dzięki niej możecie zobaczyć jak bardzo jesteśmy leniwi ;)

Oczywiście jest to żart, produkcja aplikacji zajmuje naprawdę dużo czasu i często są to długie godziny nad kodem źródłowym oraz bazami danych. Dziennik zmian zawiera informacje o tym, co zostało zmienione w ostatnich wersjach DHKM. Niby nic, ale jednak można sprawdzić, kiedy dana funkcja została dodana.

Ah, oczywiście nie mogłoby się odbyć bez optymalizacji. Muszę przyznać, że jesteśmy tylko ludźmi. Ale nie znaczy to, że możemy powiedzieć "nie, bo nie umiem", tylko że trzeba zakasać rękawy. Ale już przechodzę do sedna - chodzi o zmiany w algorytmie StopSelect (ten od znajdowania przystanków). Udało nam się skutecznie zwiększyć dokładność algorytmu (60% przyrost). Ponadto w ciągu najbliższych kilku - kilkunastu tygodni wszystkie przystanki przejdą weryfikację lokalizacji i stanu faktycznego. Prościej - pojedziemy na każdy przystanek, tym razem z dokładniejszym sprzętem, i zapiszemy lokalizację każdego z nich. Następnie dane te zostaną przetworzone, odpowiednio przygotowane i udostępnione w postaci aktualizacji bazy przystanków. Dzięki temu DHKM będzie jeszcze dokładniejsze!

Pozdrawiam i trzymajcie za nas kciuki ;)

Tagi: dhkm aktualności aplikacje

Aktualizacja Regulaminu i Polityki Prywatności

Bry! Takie "drobne" info - zaktualizowaliśmy papierologię - Regulamin usług i Politykę Prywatności.

Staraliśmy się napisać jak najprościej i bez prawniczego języka (chociaż zachowaliśmy "oficjalny" styl, jak to na dokumenty przystało) - mamy nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe. Pozdrawiam!

Tagi: regulamin polityka prywatności prywatność aktualizacja dokumenty

Wyniki Lotto

Dziś w Google Play pojawiła się aplikacja naszego autorstwa, pozwalająca na szybkie sprawdzenie wyników ostatniego losowania Lotto.

Wyniki Lotto wyróżnia przede wszystkim szybkość działania oraz niewielki rozmiar aplikacji - to tylko 165 KB. Mamy nadzieję, że okaże się przydatna!

Tagi: wyniki lotto aplikacje android produkty